Afbeelding

Advocaten

Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

Opleiding 

Erasmus Universiteit Rotterdam. Afgestudeerd in 2004. Ben van Nieuwaal schreef zijn afstudeerscriptie over de aansprakelijkheid van het bestuur van een vennootschap. In 2010 slaagde hij cum laude voor de postdoctorale Grotius specialisatieopleiding Bestuursrecht.

Advocaat bij LVH

Sinds februari 2005.

Functie en feiten

Ben van Nieuwaal heeft uitgebreide ervaring in de faillissementspraktijk en de (algemene) ondernemingsrechtpraktijk. Is zich de laatste jaren gaan toeleggen op het bestuursrecht. Wisselt zijn adviserende rol in herstructurering en contacten met de overheid af met het ruimtelijk bestuursrecht (bestemmingsplannen, omgevingsvergunningen). Ook behoren geschillen over de (ver)koop van vastgoed, de exploitatie daarvan en het burenrecht tot zijn dagelijkse praktijk.

Een procedure is geen doel op zich, maar wel een middel om een doel te bereiken. (Ben van Nieuwaal)

 
Branchegebied

Bouw en Vastgoed
Industrie en Energie

Expertise

Onderneming en overheid

 
Competenties

Ben van Nieuwaal is een praktisch ingestelde probleemoplosser. Communiceert direct en bewaakt met strakke hand de door hem samen met zijn cliënt bepaalde strategie.
Wordt gewaardeerd vanwege zijn daadkracht, de rust die hij uitstraalt en zijn vertrouwen in een goed eindresultaat. 

Persoonlijke eigenschappen

Direct, praktisch, oplossingsgericht.

Lidmaatschappen / nevenactiviteiten
  • Lid van de Nederlandse Juristen Vereniging.
  • Lid van de Vereniging voor Bestuursrecht (VAR).
  • Lid van de VNO-NCW West.
  • Lid van Nederlandse Vereniging voor Energierecht (NeVER).
  • Ben schreef onder meer een artikel in het vaktijdschrift Sanctierecht & Compliance voor ondernemingen.
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 206 17 81 stuur mail
Ben van Nieuwaal
Verruiming begrip bouwterrein voor de BTW per 1 januari 2017

Traditiegetrouw wordt er aan het begin van het jaar nieuwe wet- en regelgeving van kracht. Voor de vastgoedwereld is dat per 1 januari 2017 onder andere het geval met betrekking tot het begrip ‘bouwterrein’ op grond van de Wet op de omzetbelasting 1968 (Wet OB 1968).

De slijterij in de supermarkt dient ook te beschikken over een eigen leidinggevende

Nog net voor het einde van het jaar heeft de hoogste bestuursrechter een drietal interessante uitspraken¹ gewezen, die overigens alle drie betrekking hebben op dezelfde materie. Centraal daarbij staat het antwoord op de vraag of er in een slijterij die gevestigd is in een supermarkt altijd een leidinggevende aanwezig moet zijn. Indien dat immers het geval is, dan gelden daarmee voor slijterijen in supermarkten, wat betreft de aanwezigheid van een leidinggevende, dezelfde vereisten als voor zelfstandige slijterijen.

Kan een college van B&W een vuurwerkverbod afkondigen?

Het einde van het jaar nadert met rasse schreden en veel mensen maken zich weer op voor onder andere Oudejaarsavond. Nog steeds een moment waarop veel mensen traditiegetrouw vuurwerk afsteken.

Een zonnepark roerend of onroerend?

Zonder energie staat alles stil. Bij energie wordt de focus in toenemende mate, mede gestimuleerd door overheidsmaatregelen (o.a. subsidies), gericht op alternatieve energiebronnen. Veelal spreekt men dan over ‘groene energie’ en een goed voorbeeld daarvan is zonne-energie. 

Ongewenste planologische ontwikkelingen: wat te doen?

In een dichtbevolkt land als Nederland, waar ruimte steeds schaarser wordt, is het van be­lang dat procedures die ruimtelijke ontwikkelingen mogelijk maken zorgvuldig worden door­lopen. Ook is het van belang om deze procedures als belanghebbende nauwgezet te volgen en tegen eventueel ongewenste planologische ontwikkelingen tijdig en op juiste wijze op te komen.

Meer artikelen >
Mieke Bestebreurtje

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31 (0)10 209 27 76 bestebreurtje@lvh-advocaten.nl
Bouwe Bos

procesvoering

+31 (0)10 209 27 63 bos@lvh-advocaten.nl
Marcel van den Ende

onderneming en aandeelhouders, wegtransport

+31 (0)10 209 27 45 vandenende@lvh-advocaten.nl
Daniël van Genderen

procesvoering, aanbestedingen, onderneming en overheid

+31(0)10 206 17 81 vangenderen@lvh-advocaten.nl
Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 degraaf@lvh-advocaten.nl
Jos Huntjens

erfrecht

+31 (0)10 209 27 55 huntjens@lvh-advocaten.nl
Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 jansen@lvh-advocaten.nl
Hein Kernkamp

scheepvaart, wegtransport, procesvoering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 63 kernkamp@lvh-advocaten.nl
Jack Leeman

procesvoering, onderneming en aandeelhouders, vastgoed

+31 (0)10 209 27 75 leeman@lvh-advocaten.nl
Jannine Meijer

onderneming en aandeelhouders, incasso

+31(0)10 209 27 45 meijer@lvh-advocaten.nl
Anouk Mullenders

scheiding (voor ondernemers)

+31 (0)10 209 27 55 mullenders@lvh-advocaten.nl
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 206 17 81 vannieuwaal@lvh-advocaten.nl
Sabriye Ort

Franchise, distributie en agentuur

+31 (0)10 209 27 77 ort@lvh-advocaten.nl
Michelle Reevers

incasso, onderneming en aandeelhouders, luchtvaart

+31 (0)10 209 27 75 reevers@lvh-advocaten.nl
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 40 rijntjes@lvh-advocaten.nl
Rob Steenhoek

faillissementen en herstructurering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 52 steenhoek@lvh-advocaten.nl
Peter Verheijden

arbeidsrecht, commerciële samenwerkingen en overnames

+31 (0)10 209 27 76 verheijden@lvh-advocaten.nl
Leoni van Westen

procesvoering, incasso

+31 (0)10 209 27 75 vanwesten@lvh-advocaten.nl
Justin de Vries

onderneming en aandeelhouders, faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 devries@lvh-advocaten.nl