Afbeelding

Advocaten

Sabriye Ort

Franchise, distributie en agentuur

Opleiding

Erasmus Universiteit Rotterdam, afstudeerrichting bedrijfsrecht. Afgestudeerd in 2008.

Advocaat bij LVH

Sinds 2017.

Functie en feiten

Sabriye Ort begon haar carrière in 2008 als bedrijfsjurist bij een accountantskantoor. Sinds augustus 2012 is zij werkzaam als advocaat. In 2017 maakte zij de overstap naar LVH Advocaten. Zij is voor cliënten een vraagbaak als het gaat om commerciële samenwerkingsverbanden, met nadruk op franchise, distributie en agentuur. Treedt op voor franchisegevers, franchisenemers en franchiseverenigingen. Adviseert, onderhandelt en procedeert voornamelijk op het gebied van contractenrecht en huurrecht.

Branchegebied

Zakelijke dienstverlening.

Expertise

Franchise, distributie en agentuur.

Competenties

Sabriye is een pragmatische, proactieve en servicegerichte advocaat. Zij houdt zich continue bezig met het analyseren van nieuwe mogelijkheden en kansen om meerwaarde voor cliënten te creëren. Tracht eerst een minnelijke regeling te treffen, maar schroomt ook niet om te procederen.

Persoonlijke eigenschappen

Betrokken, resultaatgericht en vasthoudend.

Lidmaatschappen
  • Lid van de Vereniging voor Distributie-, Franchise- en Agentuurrecht
  • Lid van de Nederlandse Franchise Vereniging
Sabriye Ort

Franchise, distributie en agentuur

+31 (0)10 209 27 77 stuur mail
Sabriye Ort
Franchisegever zegt franchiseovereenkomst zonder rechtsgrond op

Reeds eerder heb ik geschreven over het feit dat een franchisegever terughoudend dient te zijn met het opzeggen van de franchiseovereenkomst. Bij vonnis van 6 september 2017 heeft de rechtbank Rotterdam wederom geoordeeld dat opzegging van de franchiseovereenkomst door franchisegever niet rechtsgeldig is.

Retail & Brands Festival

De markt is in beweging. Retailers worden merken en merken worden retailers. Een spannende tijd waarin grenzen vervagen en waarin we worden uitgedaagd anders te kijken en te handelen.

Vordering tot betaling van een afkoopsom afgewezen

Op 18 november 2016 heeft de Rechtbank Midden-Nederland een vonnis gewezen inzake de vraag op welke wijze de franchiseovereenkomst tot een einde is gekomen. De voorzieningenrechter oordeelde dat voor toewijzing van de vorderingen van franchisegever voldoende aannemelijk dient te worden dat de bodemrechter zal oordelen dat de overeenkomst is geëindigd door een reguliere opzegging en dat daarmee de contractuele bepalingen, die zien op tussentijdse bepaling van de overeenkomst en waarop de vorderingen zijn gebaseerd, van toepassing zijn.

Afwijzing nieuwe franchiseovereenkomst grond voor opzegging?

De basis van een franchiserelatie is de franchiseovereenkomst. Hierin zijn de rechten en verplichtingen tussen franchisegever en franchisenemer vastgelegd. In een langdurige franchiserelatie is het niet onaannemelijk dat franchisegever bij het voortzetten van de franchiserelatie een nieuwe franchiseovereenkomst aan franchisenemer wilt voorleggen, omdat de huidige franchiseovereenkomst bijvoorbeeld gedateerd is dan wel onvoldoende aansluit op de praktijk.

Adviesrecht Ondernemingsraad bij faillissement

Bedrijven met 50 of meer werknemers zijn verplicht tot het instellen van een ondernemingsraad (OR). De OR betrekt werknemers bij de totstandkoming van besluiten, onder andere middels het adviesrecht (art. 25 WOR). Maar in hoeverre geldt dit adviesrecht ook tijdens faillissement van een onderneming? 

Meer artikelen >
Mieke Bestebreurtje

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31 (0)10 209 27 76 bestebreurtje@lvh-advocaten.nl
Bouwe Bos

procesvoering

+31 (0)10 209 27 63 bos@lvh-advocaten.nl
Marcel van den Ende

onderneming en aandeelhouders, wegtransport

+31 (0)10 209 27 45 vandenende@lvh-advocaten.nl
Daniël van Genderen

procesvoering, aanbestedingen, onderneming en overheid

+31(0)10 206 17 81 vangenderen@lvh-advocaten.nl
Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 degraaf@lvh-advocaten.nl
Jos Huntjens

erfrecht

+31 (0)10 209 27 55 huntjens@lvh-advocaten.nl
Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 jansen@lvh-advocaten.nl
Hein Kernkamp

scheepvaart, wegtransport, procesvoering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 63 kernkamp@lvh-advocaten.nl
Jack Leeman

procesvoering, onderneming en aandeelhouders, vastgoed

+31 (0)10 209 27 75 leeman@lvh-advocaten.nl
Jannine Meijer

onderneming en aandeelhouders, incasso

+31(0)10 209 27 45 meijer@lvh-advocaten.nl
Anouk Mullenders

scheiding (voor ondernemers)

+31 (0)10 209 27 55 mullenders@lvh-advocaten.nl
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 206 17 81 vannieuwaal@lvh-advocaten.nl
Sabriye Ort

Franchise, distributie en agentuur

+31 (0)10 209 27 77 ort@lvh-advocaten.nl
Michelle Reevers

incasso, onderneming en aandeelhouders, luchtvaart

+31 (0)10 209 27 75 reevers@lvh-advocaten.nl
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 40 rijntjes@lvh-advocaten.nl
Rob Steenhoek

faillissementen en herstructurering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 52 steenhoek@lvh-advocaten.nl
Peter Verheijden

arbeidsrecht, commerciële samenwerkingen en overnames

+31 (0)10 209 27 76 verheijden@lvh-advocaten.nl
Leoni van Westen

procesvoering, incasso

+31 (0)10 209 27 75 vanwesten@lvh-advocaten.nl
Justin de Vries

onderneming en aandeelhouders, faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 devries@lvh-advocaten.nl