Wij maken gebruik van cookies

Onze website maakt gebruik van cookies van derden om onze diensten en producten te kunnen analyseren en verbeteren. U kunt instemmen of u deze cookies wilt accepteren. Lees meer.

Afbeelding

Nieuws

Corona-crisis en re-integratie tijdens ziekte

vrijdag 1 mei 2020

Tijdens de corona-crisis lopen de re-integratieverplichtingen van zieke werknemers door. Maar hoe moet u als werkgever het re-integratietraject vormgegeven als een of meer van uw werknemers thuiswerken? In dit artikel zullen wij bespreken hoe u invulling kan geven aan de re-integratie van een langdurig zieke werknemer en hoe u een loonsanctie van het UWV kan voorkomen.

Re-integratie vanuit de thuiswerkplek?

In beginsel dient de re-integratie vanuit de thuiswerkplek te worden voortgezet. In sommige situaties zal dit echter niet mogelijk zijn. U kunt bijvoorbeeld geen passend werk aanbieden of het tweede spoor kan niet ingezet worden. In dat laatste geval dient u hierover duidelijke afspraken te maken met de werknemer en dient u dit schriftelijk vast te leggen.

Evaluatiegesprekken gedurende het re-integratietraject tussen u en de werknemer kunnen in ieder geval worden voortgezet op afstand. Ditzelfde geldt voor de afspraken die de werknemer heeft met de bedrijfsarts. In beginsel moet een telefonisch consult worden ingezet.

Loonsanctie van het UWV voorkomen na coronacrisis?

Na de 104 weken wachttijd kunt u het dienstverband met de langdurig zieke werknemer beëindigen via het UWV. Het UWV zal dan toetsen of u voldaan heeft aan uw re-integratieverplichtingen. Het UWV heeft aangegeven dat ook de maatregelen die genomen zijn tijdens de corona-crisis worden meegenomen in de beoordeling en dat hierbij rekening wordt gehouden met de bijzondere omstandigheden die deze crisis met zich mee brengt.

Dit betekent dat u inzichtelijk moet maken hoe u invulling heeft gegeven aan het re-integratietraject van de langdurig zieke werknemer tijdens de corona-crisis en welke invloed het corona-virus heeft gehad op het re-integratieproces en het herstel van uw werknemer.

Meer informatie van onze arbeidsrechtadvocaten?

Voor meer informatie omtrent arbeidsrecht en de coronacrisis kunt u contact opnemen met de arbeidsrechtsadvocaten van LVH Advocaten te Rotterdam. 

Lisa Kloot

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31(0)10 209 27 61
LinkedIn
Download vCard
Stuur een e-mail
Peter Verheijden

commerciële samenwerkingen, 
overnames en arbeidsrecht

+31 (0)10 209 27 75 verheijden@lvh-advocaten.nl
Lisa Kloot

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31(0)10 209 27 61 kloot@lvh-advocaten.nl

Meer advocaten >
Zoek in artikelen
Bouwe Bos

procesvoering

+31 (0)10 209 27 63 bos@lvh-advocaten.nl
Madelon van Breemen

internationaal contracteren

+31 (0)10 209 27 65 vanbreemen@lvh-advocaten.nl
Daniël van Genderen

procesvoering, aanbestedingen, onderneming en overheid

+31(0)10 209 27 45 vangenderen@lvh-advocaten.nl
Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 degraaf@lvh-advocaten.nl
Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 jansen@lvh-advocaten.nl
David Harreman

onderneming en overheid, onderneming en aandeelhouders, nationaal en Internationaal Belastingrecht

+31 (0)10 209 27 77 harreman@lvh-advocaten.nl
Lisa Kloot

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31(0)10 209 27 61 kloot@lvh-advocaten.nl
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 209 27 45 vannieuwaal@lvh-advocaten.nl
Michelle Reevers

luchtvaart, commerciële contracten, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 reevers@lvh-advocaten.nl
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 55 rijntjes@lvh-advocaten.nl
Rob Steenhoek

insolventierecht, ondernemingsrecht

+31 (0)10 209 27 52 steenhoek@lvh-advocaten.nl
Peter Verheijden

commerciële samenwerkingen, 
overnames en arbeidsrecht

+31 (0)10 209 27 75 verheijden@lvh-advocaten.nl
Justin de Vries

onderneming en aandeelhouders, faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 devries@lvh-advocaten.nl
Jacolien Verwijs

Juridisch medewerker

+31 (0)10 209 77 77 verwijs@lvh-advocaten.nl