Wij maken gebruik van cookies

Onze website maakt gebruik van cookies van derden om onze diensten en producten te kunnen analyseren en verbeteren. U kunt instemmen of u deze cookies wilt accepteren. Lees meer.

Afbeelding

Nieuws

Koop breekt geen huur: óók wanneer een gedeelte van het pand wordt verkocht

vrijdag 13 juli 2018

De Hoge Raad heeft in oktober 2017 een belangrijk arrest gewezen. In deze uitspraak van ons hoogste rechtscollege wordt uitdrukkelijk gekozen voor bescherming van het huurgenot van de huurder bij de verkoop van een huurobject.

Deze huurbescherming is niet nieuw. De Nederlandse wetgeving gaat uit van het beginsel ‘koop breekt geen huur’. Dit betekent dat wanneer een gehuurde woning of bedrijfsruimte wordt verkocht, de rechten van een huurder in stand blijven. De nieuwe eigenaar wordt eenvoudigweg de nieuwe verhuurder.

Waarom is dit arrest van de Hoge Raad dan toch belangrijk?

De regel ‘koop breekt geen huur’ is door de wetgever geschreven voor het geval de gehele woning of bedrijfsruimte wordt verkocht. De wet kent echter geen regeling voor het geval er slechts een gedeelte van het gehuurde wordt verkocht. In dat geval zijn er opeens twee eigenaren, terwijl er maar één huurder is. Geldt in dat geval de huurovereenkomst ook jegens de nieuwe eigenaar? En aan wie moet de huurder de huur betalen? Daarover heeft de Hoge Raad nu een toelichting gegeven.

Hoge Raad kiest ook bij gedeeltelijke verkoop voor huurbescherming

De Hoge Raad legt uit dat de huurbescherming ook geldt jegens de nieuwe eigenaar. Ook hij moet de huurrechten van de huurder respecteren. De huurovereenkomst is dus ook geldig jegens hem.

Beide eigenaren moeten onderling afspreken wie vervolgens recht heeft op welk deel van de huur. Komen zij er niet uit, mag de huurder de betaling van de huur opschorten, totdat er duidelijkheid is. Is de huurder nog niet op de hoogte van de gedeeltelijke verkoop? Dan mag hij zijn huur aan de oorspronkelijk eigenaar blijven betalen.

Met de beantwoording van deze vragen heeft de Hoge Raad een aantal praktische punten  opgelost. Een belangrijk arrest dus.

Hebt u vragen over ‘koop breekt geen huur’? Neem dan contact op met Yvonne Jansen.

Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75
LinkedIn
Download vCard
Stuur een e-mail
Yvonne Jansen
Zoek in artikelen
Bouwe Bos

procesvoering

+31 (0)10 209 27 63 bos@lvh-advocaten.nl
Marcel van den Ende

onderneming en aandeelhouders, wegtransport, ondernemingsrecht

+31 (0)10 209 27 45 vandenende@lvh-advocaten.nl
Daniël van Genderen

procesvoering, aanbestedingen, onderneming en overheid

+31(0)10 206 17 81 vangenderen@lvh-advocaten.nl
Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 degraaf@lvh-advocaten.nl
Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 jansen@lvh-advocaten.nl
Hein Kernkamp

scheepvaart, wegtransport, procesvoering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 63 kernkamp@lvh-advocaten.nl
Lisa Kloot

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31(0)10 209 27 61 kloot@lvh-advocaten.nl
Jack Leeman

procesvoering

+31 (0)10 209 27 75 leeman@lvh-advocaten.nl
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 206 17 81 vannieuwaal@lvh-advocaten.nl
Sabriye Ort

franchise, distributie en agentuur, contractenrecht, huurrecht

+31 (0)10 209 27 77 ort@lvh-advocaten.nl
Michelle Reevers

luchtvaart, commerciële contracten, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 reevers@lvh-advocaten.nl
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 55 rijntjes@lvh-advocaten.nl
Rob Steenhoek

faillissementen en herstructurering, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 52 steenhoek@lvh-advocaten.nl
Peter Verheijden

commerciële samenwerkingen, 
overnames en arbeidsrecht

+31 (0)10 209 27 76 verheijden@lvh-advocaten.nl
Justin de Vries

onderneming en aandeelhouders, faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 devries@lvh-advocaten.nl
Leoni van Westen

procesvoering

+31 (0)10 209 27 75 vanwesten@lvh-advocaten.nl