Wij maken gebruik van cookies

Onze website maakt gebruik van cookies van derden om onze diensten en producten te kunnen analyseren en verbeteren. U kunt instemmen of u deze cookies wilt accepteren. Lees meer.

branches advocatenkantoor leeman verheijden huntjens

Uw branche

De branches waarin onze cliënten actief zijn, vormen de leidraad in onze praktijkvoering. De markt waarin u zich beweegt, kennen wij. Doordat we op de hoogte zijn van ontwikkelingen in de branche, kunnen wij u doelgericht bijstaan en zijn uw vragen voor ons herkenbaar.

Leeman Verheijden Huntjens richt haar dienstverlening op onderstaande branches :

De onderneming waar u een vordering op heeft is plotseling uitgeschreven uit het handelsregister. Wat kunt u doen?

Stel, u heeft een vordering op een onderneming en komt er tot uw ongenoegen achter dat deze onderneming is uitgeschreven uit het handelsregister. De onderneming lijkt niet meer te bestaan en u blijft achter met de onbetaalde vordering. U bent niet te spreken over de plotselinge uitschrijving en neemt contact op met de bestuurder van de onderneming. De bestuurder geeft aan dat de activiteiten van de onderneming zijn gestaakt, dat er geen geld meer beschikbaar is om schuldeisers te betalen en dat er geen andere mogelijkheid was dan de onderneming te ontbinden. U vertrouwt de ontbinding echter niet. U vermoedt dat er nog wel middelen beschikbaar waren om uw vordering te voldoen. Wat kunt u nu doen? In dit artikel wordt toegelicht welke mogelijkheden er zijn om te controleren of de onderneming ten tijde van de ontbinding daadwerkelijk geen bate meer had.

De minderheidsaandeelhouder en het dividendbeleid

Er zijn vele beleggingsmanieren en er lijken er steeds meer bij te komen. Een traditionele en veelvoorkomende beleggingsmethode is het kopen van aandelen in een onderneming. Het investeren in een veelbelovende onderneming kan een mooie kans zijn op een aantrekkelijk rendement. Ondernemingen, veel startups en scale ups,  maar ook ‘volwassen’ bedrijven, zijn regelmatig op zoek naar investeerders die kapitaal willen inbrengen in ruil voor aandelen. Het beoogde rendement voor de investeerder moet tot uiting komen in de dividenduitkering. Maar wat als de onderneming winst maakt en er toch geen of te weinig dividend wordt uitgekeerd? Welke mogelijkheden heeft de minderheidsaandeelhouder dan?

Voorwaarden NOW 3.0 bekend

Door de coronacrisis worden veel ondernemers geconfronteerd met omzet- en werkverlies. Om die reden heeft de overheid de Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging voor Werkgelegenheid (NOW) in het leven geroepen. Wegens het voortduren van de coronacrisis wordt de steunmaatregel NOW, die in maart 2020 startte, per 1 oktober voor de tweede keer verlengd (NOW 3.0).

Meer artikelen >
Bouwe Bos

procesvoering

+31 (0)10 209 27 63 bos@lvh-advocaten.nl
Madelon van Breemen

internationaal contracteren

+31 (0)10 209 27 65 vanbreemen@lvh-advocaten.nl
Daniël van Genderen

procesvoering, aanbestedingen, onderneming en overheid

+31(0)10 209 27 45 vangenderen@lvh-advocaten.nl
Peter de Graaf

faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 degraaf@lvh-advocaten.nl
Yvonne Jansen

huur (contract en ontruiming), onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 jansen@lvh-advocaten.nl
David Harreman

onderneming en overheid, onderneming en aandeelhouders, nationaal en Internationaal Belastingrecht

+31 (0)10 209 27 77 harreman@lvh-advocaten.nl
Lisa Kloot

arbeidsrecht en medezeggenschap

+31(0)10 209 27 61 kloot@lvh-advocaten.nl
Ben van Nieuwaal

onderneming en overheid

+31 (0)10 209 27 45 vannieuwaal@lvh-advocaten.nl
Michelle Reevers

luchtvaart, commerciële contracten, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 75 reevers@lvh-advocaten.nl
Hans Rijntjes

procesvoering, huur (contract en ontruiming), incasso, onderneming en aandeelhouders

+31 (0)10 209 27 55 rijntjes@lvh-advocaten.nl
Rob Steenhoek

insolventierecht, ondernemingsrecht

+31 (0)10 209 27 52 steenhoek@lvh-advocaten.nl
Peter Verheijden

commerciële samenwerkingen, 
overnames en arbeidsrecht

+31 (0)10 209 27 75 verheijden@lvh-advocaten.nl
Justin de Vries

onderneming en aandeelhouders, faillissementen en herstructurering

+31 (0)10 209 27 52 devries@lvh-advocaten.nl
Jacolien Verwijs

Juridisch medewerker

+31 (0)10 209 77 77 verwijs@lvh-advocaten.nl

Nieuwsflits

Geïnteresseerd? Schrijf je in voor de nieuwsflits!