Bedrijven in financiële moeilijkheden
Doorstart na faillissement
personeel
Het overnemen van bedrijfsactiviteiten uit een faillissement kan voor een doorstarter veel mogelijkheden bieden. Het kan een uitgelezen mogelijkheid zijn om te starten met een nieuwe bedrijfsactiviteit, om het marktaandeel van een bestaande activiteit te vergroten of om bepaalde waardevolle bedrijfsmiddelen of knowhow in bezit te krijgen.
Een doorstart is niet alleen mogelijk door derden. Het komt ook voor dat het management van de failliet, al dan niet met steun van aandeelhouders van failliet, de failliete onderneming willen doorstarten.
Biedingsprocedure voor doorstart na faillissement
Bij een faillissement met enige omvang zal een curator een biedingsprocedure optuigen met biedingsregels. Kandidaten aanvaarden een verplichting tot geheimhouding. Onder geheimhouding krijgen de kandidaten vervolgens informatie over de activiteiten van de failliete onderneming, aard en omvang van de materiële en immateriële activa, klantenkring, personeelsleden en wat dies meer zij, zodanig dat de kandidaat een goed beeld krijgt van de onderneming zoals deze was en wat de potentie is in een doorstart. Het uitbrengen van een bod is voor de bieder doorgaans niet vrijblijvend, terwijl de curator wel veel slagen om de arm zal houden om biedingen al dan niet te accepteren.
Voorbereiding op biedingsprocedure voor doorstart
Het is voor de kandidaat die wenst deel te nemen aan een biedingsprocedure en die een bod wil uitbrengen van groot belang om goed beslagen ten ijs te komen. Is de informatie die door de curator wordt verschaft voldoende? Waarop wordt precies geboden? En wat is een gepast bedrag om te bieden? Is het de bedoeling om personeel over te nemen? Kan de bieding zodanig worden ingericht dat het voor een curator meer aantrekkelijk wordt het bod te aanvaarden?
De curator zal de diverse biedingen vergelijken en het beste bod accepteren of mogelijk de onderhandelingen met enkele vergelijkbare kandidaten voortzetten. De curator zal zich in beginsel laten leiden door het belang van schuldeisers, ofwel het hoogste bod aanvaarden. De curator kan echter ook andere omstandigheden bij de beoordeling van biedingen laten meewegen, zoals bijvoorbeeld werkgelegenheid. In de biedingsregels zal een curator voor zijn beoordeling veel ruimte willen creëren.
Advocaten begeleiding doorstart
Onze advocaten zijn thuis in deze onderwerpen. Zij werken zelf ook als curator dus zij kunnen het speelveld goed overzien. Bovendien hebben onze advocaten ervaring bij het begeleiden van partijen die een doorstart wensen te realiseren. Het inwinnen van advies bij een doorstart vergroot de kans op een goede deal.
Wij helpen u graag als u een doorstarttransactie wenst te realiseren.
Meer over Bedrijven in financiële moeilijkheden:
klik verder als u meer wilt weten hoe wij u kunnen adviseren over de volgende gebieden/onderwerpen:
GESPECIALISEERDE ADVOCATEN
Dit zijn onze advocaten die gespecialiseerd zijn op dit gebied.
Meer over bedrijven in financiële moeilijkheden
De intentieovereenkomst bij een bedrijfsovername
Bij een bedrijfsovername wordt uiteindelijk een koopovereenkomst gesloten. Hier gaat een heel traject aan vooraf. In de voorfase is het mogelijk om een intentieovereenkomst (ook wel genoemd intentieverklaring of letter of intent) te sluiten. In dit artikel vertel ik u daarover meer.
Nieuwe regeling btw-suppleties van toepassing per 1 januari 2025
Vanaf 1 januari 2025 geldt een nieuwe verplichting met betrekking tot de btw-suppleties: wanneer wordt geconstateerd dat te weinig btw is aangegeven en voldaan, moet dit binnen acht weken worden gecorrigeerd door een btw-suppletie in te dienen bij de Belastingdienst. De suppletietermijn wordt hiermee aanzienlijk aangescherpt, althans er is minder ruimte voor onduidelijkheid. Het niet nakomen van de suppletieplicht kan leiden tot het opleggen van boetes. In het geval er sprake is van opzet of grove schuld kan er zelfs sprake zijn van een boete die oploopt tot 100%.
Doorbraak; belastingrente bij de vennootschapsbelasting is onredelijk hoog, dit kunt u doen.
Op 7 november 2024 heeft de Rechtbank Noord-Nederland bepaald dat een belastingrente van 8 procent op een aanslag uit 2021 niet redelijk is. Dit baanbrekende oordeel biedt nieuwe mogelijkheden voor belastingplichtigen die te maken hebben gehad met hoge belastingrentes bij vennootschapsbelasting. Wat betekent deze uitspraak concreet voor u, en welke stappen kunt u nu ondernemen?